Wiotka skóra

Stopniowe pobudzanie syntezy kolagenu i elastyny

Laser Fraxel Erbowy
Sellas Evo

Wiotkość skóry to efekt zaburzenia syntezy, stabilizacji lub degradacji kolagenu i elastyny. To przede wszystkim problem natury estetycznej, który charakteryzuje się nadmiernym opadnięciem i utratą jędrności skóry, w szczególności w tych miejscach, które są ubogie w tkankę podskórną, np. twarz, podbródek, szyja, dekolt, powieka, płatek ucha.

Wiotkość skóry to w przeważającej części przypadków efekt procesu starzenia skóry, jednak zdarza się, że jest schorzeniem wrodzonym i uwarunkowanym genetycznie. Dotyczy całego ciała, więc możliwości terapii są nieograniczone i można je wykonywać tam, gdzie jest dany problem, czyli brzuch, uda, kolana, ramiona, łokcie, dłonie, pośladki oraz piersi.

Sellas Evo to frakcyjny system laserowego szkła erbowego nowej generacji, który może leczyć szeroki zakres wskazań wymienionych powyżej.

Laser SELLAS, dostosowując się do konkretnego problemu, wytwarza delikatny, ale głęboko penetrujący strumień światła laserowego, który tworzy mikrokolumny w skórze prowokując ją do regeneracji oraz wytworzenia w wyniku stanu zapalnego skóry nowych mocnych włókien kolagenowych dających gęstość i pogrubienie skóry. Sterowany komputerowo skaner dokładnie ustala parametry lasera – takie jak głębokość, szybkość i wzór skanowania – dając precyzyjny i jednolity efekt na skórze. To stymuluje reakcję regeneracyjną w skórze, aby uzyskać jędrność, blask i zdrowszą skórę.

Wszystkie te procedury wykorzystują najnowocześniejszą technologię frakcyjną, aby maksymalnie wykorzystać kosmetyczne zalety laserowego odnawiania skóry, przy jednoczesnym ograniczeniu skutków ubocznych i czasu regeneracji do minimum.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz, uszy, powieki, szyja, dekolt, piersi, ramiona, łokcie, dłonie, brzuch, pośladki, uda wewnętrzne i zewnętrzne, kolana, ciało

Cena: od 500 zł

Rozwiązywany problem: wiotkość skóry, utrata jędrności

Jak często powtarzać: w zależności od nasilonego problemu, średnio raz na pół roku lub w serii trzech zabiegów w odstępie miesiąca raz na rok

Czas trwania zabiegu: około 1 – 1,5 godziny

Efekty: Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. SELLAS EVO wykorzystuje nieablacyjne światło laserowe do leczenia skóry, co pozwala na szybki czas regeneracji. Nieablacyjne wiązki laserowe są dostarczane jako pojedyncze kolumny w groszki. Zaletą jest skrócony czas przestoju, ponieważ sąsiednia normalna tkanka może pomóc w szybszym gojeniu. Te liczne kolumny wiązki laserowej mogą mieć różną szerokość, głębokość i gęstość, dzięki czemu program leczenia jest odpowiedni dla Ciebie.

Na miesiąc przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odstawienie preparatów z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Trzeba też unikać wykonywania głębokich peelingów czy mikrodermabrazji. Przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem, dotyczy to także ziołowych herbatek.
Zabieg laserem Sellas Evo wykonywany jest na uprzednio znieczulonej maścią skórze. Przy głowicy lasera zamontowana jest również końcówka chłodząca, która znacznie poprawia komfort zabiegu. Może być odczuwalne delikatne pieczenie, szczypanie lub ciepło. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna utrzymująca się do dwóch dni. Tak jak do każdego zabiegu klientka zakłada okulary ochronne zabezpieczające oczy. Po skończonym zabiegu na poddawane leczeniu miejsca nakładany jest regenerujący preparat ochronny. Pacjent może od razu wyjść do domu, obserwacja nie jest konieczna.
Pomimo wysokiej skuteczności tego typu lasera, czas intensywnej rekonwalescencji wynosi zwykle do dwóch tygodni. W tym czasie spodziewamy się delikatnego obrzęku skóry i zaczerwienienia. Do tygodnia po zabiegu laserem na obszarze zabiegowym może się utrzymywać rumień niewielkiego stopnia, który po dwóch dniach ciemnieje i wygląda jak opalona skóra. Mikro kropeczki widoczne na skórze to stara melanina, która tworzy skupiska i wraz z pielęgnacją będzie stopniowo schodziła. Mikro strupków nie można zdzierać na siłę, pocierać agresywnie skóry, należy ją regularnie natłuszczać maścią Bepanthen.
Świeża opalenizna (zakaz opalania do 2-4 tygodni przed zabiegiem), stosowanie leków światłouczulających, infekcje wirusowe (opryszczka) i bakteryjne skóry leczonej, ciąża
Działanie tego lasera polega na wytworzeniu tysięcy mikrouszkodzeń (niewidzialnych gołym okiem), co prowokuje procesy gojenia się organizmu, w tym produkcję tworzenie się nowych komórek skóry oraz nowego kolagenu. Klinicznie poprawa polega na efekcie odbudowy i zagęszczenia skóry.
Zaczerwienienie, obrzęk. Objawy te utrzymują się do trzech dni po zabiegu, później ustępują. W procesie regeneracji skóry może wystąpić delikatny świąd, nie należy drapać tylko głaskać skórę.
Optymalny efekt osiąga się zwykle po 2–3 miesiącach. Zmiany naskórka i włókien kolagenowych wywołane laseroterapią frakcyjną Sellas Evo są trwałe.
Tak, proponowany jest dwa razy do roku w celu odświeżenia i pobudzenia odnowy komórkowej.

Stymulatory tkankowe

Biostymulacja skóry – naturalne i natychmiastowe efekty!

Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry, przede wszystkim poprzez odbudowę kolagenu i elastyny, nazywanych czasem białkami młodości. Nie od dziś wiadomo, że synteza obu białek spada wraz z wiekiem, co skutkuje pogorszeniem kondycji skóry. Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu, to dzięki stymulatorom tkankowym możemy go spowolnić, dłużej zachowując młody i świeży wygląd!

Terapia stymulatorami tkankowymi pociąga za sobą szereg pozytywnych korzyści dla naszego wyglądu oraz samopoczucia. Od wygładzenia zmarszczek po poprawę elastyczności i jędrności. Co równie ważne, jest to zabieg, który zajmuje dosłownie kilkanaście minut, możemy zaraz po nim powrócić do codziennych czynności, a rezultaty jakie otrzymamy w tym krótkim czasie, będą naprawdę imponujące.

Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie: polinukleotydy, polikaprolakton, kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu w połaczeniu z aminokwasami, witaminami, koenzymami i minerałami.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz, szyja dekolt, okolice oczu, dłonie, ciało

Cena: od 1400 zł

Rozwiązywany problem: wiotkość, utrata jędrności skóry, pierwsze oznaki starzenia, drobne zmarszczki, skóra sucha pozbawiona blasku

Jak często powtarzać: seria zabiegów w zależności od problemu lub systematycznie raz na pół roku

Czas trwania zabiegu: około godziny

Efekty: Efekty zabiegu to oczywiście poprawa kondycji skóry. To, czego możemy spodziewać się od razu, to zdecydowanie wygładzenie oraz lifting skóry twarzy, ujędrnienie skóry.

  • Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi
  • Na 5 dni przez zabiegiem należy unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba, które rozrzedzają krew
  • W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia, nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp., jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego
  • W dniu zabiegu nie zaleca się nakładać makijażu ani innych czynności, które niosłyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji np. dotykania, pocierania, masowania itp.
  • Na trzy dni przed zabiegiem nie przyjmować leków przeciwbólowych, aspiryny oraz innych salicylanów rozrzedzających krew
Zabieg przebiega w szybki i praktycznie bezbolesny sposób. Preparat zostaje wprowadzony w wybrane partie wcześniej ustalone na konsultacji. Cała procedura trwa dosłownie kilkanaście minut, a zaraz po jej wykonaniu możemy powrócić do codziennych zajęć.
Przez tydzień od wykonania zabiegu należy unikać ostrego słońca oraz wystawiania skóry twarzy zarówno na gorące, jak i zimne temperatury. Przez 24 godziny trzeba również zrezygnować z nakładania makijażu oraz stosowania kosmetyków.
Zabieg nie jest wskazany dla Pań w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do jego wykonania pozostają również zaburzenia krążenia, cukrzyca, padaczka oraz niewyleczone stany zapalne lub infekcje skóry.
Stymulator tkankowy posiada już w sobie preparat znieczulający, dlatego dolegliwości związane z bólem podczas jego wykonywania są znikome. Osoby szczególnie wrażliwe na tego typu bodźce mogą poprosić przed zabiegiem o zastosowanie dodatkowej maści znieczulającej.
Głównym efektem zabiegu jest zdecydowane spłycenie się zmarszczek i poprawienie kondycji skóry – zwłaszcza tych w obrębie oczu, jak i wokół ust i policzków. Skóra będzie odmłodzona, nawilżona i elastyczna.
Zabieg w żaden sposób nie ingeruje w naturalne rysy twarzy, dlatego efekty są bardzo naturalne.
W obszarze wykonywania zabiegu często pojawia się niewielki ból, zaczerwienienie lub tkliwość. Nie są to jednak silne objawy i zazwyczaj mijają szybko.
Pierwsze efekty dostrzeżemy od razu po zabiegu, jednak z czasem będą się one pogłębiać. Wynika to z procesów regeneracji skóry, odbudowy kolagenu i elastyny, które zaczną zachodzić z czasem. Oznacza to, że po upływie miesiąca możemy spodziewać się ostatecznych efektów.
Aby efekt był trwały, zaleca się serię do czterech zabiegów, każdy w odstępie około miesiąca, lub systematycznie raz na pół roku

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg, który warto podarować swojej skórze, idealnie sprawdza się, gdy cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej pierwsze oznaki upływającego czasu. Mezoterapię igłową można przeprowadzać na różnych obszarach ciała, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie, po wewnętrznej stronie ramion lub ud, na brzuchu, a także na grzbietach dłoni. Preparaty stanowiące mieszankę witamin, minerałów czy kwasu hialuronowego pobudzają procesy odnowy i regeneracji skóry. Z tego względu, że zabieg jest mało inwazyjny, przebiega stosunkowo szybko, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Mezoterapia igłowa przyczyni się do stymulacji naszej skóry oraz pobudzi ją do produkcji składników odpowiedzialnych za elastyczność i młody wygląd.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz, całe ciało

Cena: od 350 zł

Rozwiązywany problem: wiotkość, utrata jędrności, skóra odwodniona, pozbawiona blasku i elastyczności

Jak często powtarzać: co 4 tygodnie

Czas trwania zabiegu: około 60 minut

Efekty: Mezoterapia igłowa przyczyni się do stymulacji naszej skóry oraz pobudzi ją do produkcji składników odpowiedzialnych za elastyczność i młody wygląd. Po serii zabiegów mezoterapii anti-aging możemy spodziewać się naprawdę pozytywnych efektów. Przede wszystkim nasza twarz nabierze blasku i na pierwszy rzut oka będzie widać, że jest nawilżona oraz odżywiona. Jeżeli wcześniej borykaliśmy się z problemem wiotkości, to możemy być pewni, że odzyska ona dawną jędrność i elastyczność. Wyrówna się także powierzchnia naszej skóry, a zmarszczki staną się zdecydowanie płytsze.

Zabieg nie wymaga bezpośrednich przygotowań, ale zaleca się wykonać wcześniej zabieg laserowy wzmacniający i pogrubiający strukturę skóry.
Po przeprowadzonym wywiadzie i zlokalizowaniu głównego problemu zostanie dobrany optymalny aktywny preparat do mezoterapii. Po oczyszczeniu skóry przystępuje się do zabiegu polegającego na wykonaniu od kilkunastu nakłuć na naszej skórze za pomocą mesoinjektora, który sterowany komputerowo w bardzo precyzyjny sposób dawkuje ilość aplikowanej substancji oraz dociera z ogromną precyzją do odpowiedniej warstwy skóry. W ten sposób zostaje dostarczony wybrany preparat do komórek, pobudzając je do dalszego działania i dostarczając substancje, które w efekcie polepszą wygląd naszej skóry.
Po zabiegu mezoterapii skórę trzeba przede wszystkim nawilżać oraz chronić przed promieniowaniem UV. Traktowanie i pielęgnacja pozabiegowa skóry zależy również od użytych produktów do mezoterapii.
Możliwość przystąpienia do zabiegu wykluczają ciąża i karmienie piersią. Zabieg można wykonywać na skórze, która nie zmaga się z opryszczką, trądzikiem lub innymi infekcjami. Dopiero całkowite wyleczenie takiego problemu daje możliwość przystąpienia do mezoterapii igłowej.
Zabieg nie powinien być bolesny, jednak jest to kwestia indywidualna. Przed jego wykonaniem możemy poprosić o zastosowanie maści znieczulającej, która całkowicie wyeliminuje jakiekolwiek możliwe nieprzyjemne odczucia.
Zabieg mezoterapii igłowej zdecydowanie poprawi jędrność i elastyczność naszej skóry twarzy. Zmarszczki staną się mniej widoczne, wyrówna się koloryt twarzy, będziemy sprawiać wrażenie wyraźnie młodszych.
Skóra za pomocą naturalnej mieszanki witamin czy rzadkiego kwasu hialuronowego jest stymulowana i pobudzana do działania. Nie ma miejsca w tym przypadku duża ingerencja w jej strukturę, dlatego efekt, który otrzymujemy, jest całkowicie naturalny i wynika wyłącznie z pobudzenia i z procesów regeneracji zachodzących w obrębie naszej twarzy.
Zaczerwieniona skóra czy niewielkie siniaczki to naturalne zjawiska, które mogą pojawić się po zabiegu. Regularne nawilżanie skóry sprawi jednak, że szybko się ona zagoi – maksymalnie w ciągu tygodnia.
Pierwsze efekty widać już po zagojeniu się skóry, czyli maksymalnie po siedmiu dniach od wykonania zabiegu mezoterapii. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, dlatego aby utrzymać pozytywne skutki mezoterapii należy wykonywać pojedyncze zabiegi średnio raz na pół roku.
Dla uzyskania trwałych efektów zaleca się serię zabiegów. Maksymalnie 3–4 powtórzenia mezoterapii powinno wykonywać się średnio raz w miesiącu.