Rozszerzone pory

Pozbądź się dyskomfortu

Laser frakcyjny Sellas Evo

Rozszerzone pory na twarzy są defektem kosmetycznym typowym dla tych rodzajów skóry, które na co dzień zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem w wybranych partiach twarzy.

Rozszerzone pory to zatem problem, który najczęściej dotyczy posiadaczek skóry tłustej lub mieszanej i objawia się jako nierównomierna i “podziurawiona” struktura skóry.

Zamykanie porów skóry twarzy przeprowadzany z wykorzystaniem specjalnego, lasera Sellas Evo pozwala na uzyskanie świetnych efektów zmatowienia skóry jej odbudowy oraz ujędrnienia. To zabieg uznawany za mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.

Laserowe domykanie porów skóry twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na przetłuszczającą się i świecącą skórę twarzy oraz jej zły stan.

Zabieg pozwala również na pozbycie się problemu szarej, ziemistej cery oraz uszczelnienie powierzchownych naczynek.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz

Cena: od 1200 zł

Rozwiązywany problem: rozszerzone pory, świecąca cera, przetłuszczająca się strefa T-zone

Jak często powtarzać: co pół roku

Czas trwania zabiegu: 1 – 1,5 godziny

Efekty: domkniecie rozszerzonych porów, spłycenie drobnych zmarszczek, blizn potrądzikowych oraz blizn chirurgicznych.

Po całkowitym wygojeniu po zabiegu cera ulega znacznej poprawie. Jest matowa i spójna o jednolitym kolorze.

Na miesiąc przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odstawienie preparatów z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Trzeba też unikać wykonywania głębokich peelingów czy mikrodermabrazji. Przed planowanym zabiegiem laserowym nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem, dotyczy to także ziołowych herbatek.
Bezpośrednio przed terapią laserem nakładana jest maść znieczulająca na około 45 minut. Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło. Standardowo trwa on 15, maksymalnie ok. 45 minut, w zależności od powierzchni skóry. Po skończonym zabiegu na poddawane leczeniu miejsca nakładany jest regenerujący preparat ochronny.
Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać peelingów, ponieważ w ten sposób niepotrzebnie dodatkowo uszkodzimy skórę. Możemy co prawda odczuwać, że jest ona przesuszona lub łuszcząca się, jednak do jej pielęgnacji najlepsza jest maść Bepanthen lub kremy silnie nawilżające. Przez pierwsze dwa dni zdecydowanie lepiej dać skórze odpocząć i nie stosować makijażu. Dobrze unikać również nadmiernej ekspozycji na ciepło, czyli przez pewien czas około miesiąca zrezygnować z gorących kąpieli, sauny, solarium (twarzy po zabiegu nie można opalać przez minimum dwa miesiące). Przez okres rekonwalescencji niewskazane jest także picie alkoholu. Ekspozycja na słonce jest wykluczona do dwóch- trzech miesięcy po przeprowadzonym zabiegu. Należy stosować filty UVA i UVB o najwyższym faktorze chroniącym.
Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby, które w ciągu ostatnich dniach korzystały z solarium lub opalały się na słońcu, sama opalenizna nie jest przeciwwskazaniem. W dniu, kiedy będzie on wykonywany, na naszej skórze nie mogą pozostawać żadne niedoleczone infekcje. Nie mogą do niego przystąpić również osoby borykające się z poważnymi chorobami, takimi jak nowotwory czy cukrzyca.
Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło.
Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów oraz całkowitym wygojeniu się skóry możemy dostrzec szereg pozytywnych efektów. Przede wszystkim będzie to zdecydowana poprawa jakości skóry, jej zmatowienie, jędrność oraz estetyczny wygląd. W obrębie twarzy z pewnością dostrzeżemy zmniejszenie się zmarszczek i porów, oraz uszczelnienie naczynek.
Pełna rekonwalescencja po wykonanym zabiegu laserowym trwa około tydzień, jednak do aktywności zawodowej klientki zwykle wracają już po dwóch dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Makijaż można zrobić najwcześniej po upływie doby od zabiegu, a przez tydzień należy unikać czynności, które przyczyniają się do przegrzania oraz przekrwienia skóry takich jak: intensywny wysiłek fizyczny, gorące kąpiele i spożywanie alkoholu. Wskazane jest stosowanie filtru UVA i UVB Spf 50.
Wykonanie wszystkich zalecanych serii zabiegów lub systematyczne ich wykonywanie sprawi, że jego pozytywne efekty pozostaną z nami na stałe.
Najlepsze efekty przynosi systematyczność, jeden zabieg co poł roku lub dwa-trzy zabiegi w odstępie co dwa miesiące raz na rok. Jest to oczywiście kwestia mocno indywidualna, która zależy od obszaru, który chcielibyśmy poddać terapii laserem, a także występującego problemu oraz ogólnej kondycji naszej skóry.