Rozstępy

Reaktywuj mechanizmy naprawcze skóry

Powszechnie wiadomo, iż rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry, czego skutkiem jest zerwanie włókien elastycznych w głębokich warstwach skóry właściwej, bez naruszenia struktury naskórka. Wizualnie wyglądają jak podłużne prążki w różnych odcieniach czerwieni, które wraz z upływem lat blakną, ale niestety nie znikają samoczynnie.

 

Pojawiają się najczęściej u kobiet w ciąży, dorastającej młodzieży, osób uprawiających kulturystykę i otyłych, jednak w tym przypadku nie bez znaczenia są również czynniki genetyczne, tryb życia i dieta. Tak więc powstawanie rozstępów nie ma jednej, jasno określonej przyczyny. Często jest to połączenie kilku, sprzyjających okoliczności, w wyniku których następuje nadmierne napięcie skóry i pękanie włókien powodujące powstawanie ubytków, widocznych w postaci nieestetycznych prążków.

Laser Fraxel Erbowy

Rozstępy, czyli wrzecionowate pasma na udach, brzuchu, pośladkach i innych częściach ciała często są przyczyną obniżonej samoakceptacji u kobiet. Pojawiają się one również u mężczyzn, a wiek czy masa ciała nie mają dużego znaczenia. Nie zawsze walka z rozstępami przy pomocy kosmetyków przynosi oczekiwane rezultaty, dlatego warto zdecydować się na specjalistyczny zabieg z wykorzystaniem lasera.

Fraxel® jest marką rozpoznawalną na całym świecie. Działanie tego lasera polega na wytworzeniu tysięcy mikrouszkodzeń niewidzialnych gołym okiem, co prowokuje procesy gojenia się organizmu, w rezultacie produkcję nowego kolagenu. Klinicznie poprawa polega na efekcie „ściągnięcia” skóry, odnowienia nierównego naskórka, wypełnienia rozmaitych blizn i rozstępów.
Zabieg laserowego usuwania rozstępów to odpowiednie rozwiązanie dla osób mających duży problem z charakterystycznymi, pręgowanymi zmianami w strukturze skóry. Trzeba pamiętać, że na ich powstawanie narażone są kobiety, mężczyźni, ale także młodzi ludzie, w okresie dojrzewania.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: ciało, brzuch, uda, pośladki, piersi

Cena: od 500 zł

Rozwiązywany problem: rozstępy, rozciągnięta mało elastyczna skóra, cieka skóra

Jak często powtarzać: w zależności od problemu, odstępy pomiędzy zabiegami to 8 tygodni

Czas trwania zabiegu: około 1,5 godziny, w zależności od obszaru

Efekty: Według zamierzeń, podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat. Optymalny efekt osiąga się zwykle po około trzech miesiącach a nawet do pół roku podczas którego skóra cały czas się regeneruje pozabiegowo. Zmiany naskórka i włókien kolagenowych wywołane laseroterapią Fraxel® są trwałe

Na miesiąc przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odstawienie preparatów z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Trzeba też unikać wykonywania głębokich peelingów czy mikrodermabrazji. Przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem, dotyczy to także ziołowych herbatek.
Zabieg laserem Fraxel Dual wykonywany jest na uprzednio znieczulonej maścią skórze. Przy głowicy lasera zamontowana jest również końcówka chłodząca, która znacznie poprawia komfort zabiegu. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna utrzymująca się do trzech dni. Tak jak do każdego zabiegu pacjent zakłada okulary ochronne zabezpieczające oczy.
Pielęgnacja maścią Be panthen przez dwa tygodnie po zabiegu. Nie wolno opalać miejsc objętych laseroterapią do trzech miesięcy po zabiegu. Czas intensywnej rekonwalescencji wynosi zwykle około dwa tygodnie.
Świeża opalenizna (zakaz opalania do 2-4 tygodni przed zabiegiem), stosowanie leków światłouczulających, infekcje wirusowe w tym opryszczka i bakteryjne skóry leczonej, ciąża.

Nie, nie boli. Wcześniej nakładana jest maść znieczulajaca w celu zniwelowania dyskomfortu odczuwalnego ciepła podczas zabiegu. 

Głównym efektem zabiegu jest zdecydowane poprawienie kondycji skóry. Skóra nawilżona i elastyczna.
W obszarze wykonywania zabiegu często pojawia się niewielki ból, zaczerwienienie lub tkliwość. Nie są to jednak silne objawy i zazwyczaj mijają szybko.
Pierwsze efekty dostrzeżemy od razu po zabiegu, jednak z czasem będą się one pogłębiać. Wynika to z procesów regeneracji skóry, odbudowy kolagenu i elastyny, które zaczną zachodzić z czasem.
Aby efekt był trwały, zaleca się serię do czterech zabiegów, każdy w odstępie około miesiąca lub systemztycznie raz na pół roku

Stymulatory tkankowe

Biostymulacja skóry – naturalne i natychmiastowe efekty!
Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry, przede wszystkim poprzez odbudowę kolagenu i elastyny, nazywanych czasem białkami młodości i regeneracji.

Terapia stymulatorami tkankowymi pociąga za sobą szereg pozytywnych korzyści stymulacji odbudowy skóry. Od wygładzenia zmarszczek po poprawę elastyczności i jędrności. Co równie ważne, jest to zabieg, który zajmuje dosłownie kilkanaście minut, możemy zaraz po nim powrócić do codziennych czynności, a rezultaty jakie otrzymamy w tym krótkim czasie, będą naprawdę imponujące.

Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie: polinukleotydy, polikaprolakton, kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu w połączeniu z aminokwasami, witaminami, koenzymami i minerałami.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: ciało

Cena: od 1400 zł

Rozwiązywany problem: Rozstępy, wiotka skóra

Jak często powtarzać: seria zabiegów w zależności od problemu lub systematycznie raz na pół roku

Czas trwania zabiegu: około godziny

Efekty: Efekty zabiegu to oczywiście poprawa kondycji skóry

  • Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi
  • Na 5 dni przez zabiegiem należy unikać przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów Gingko Biloba, które rozrzedzają krew
  • W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia, nie korzystamy z sauny, solarium, łaźni parowej, itp., jak również unikać intensywnego wysiłku fizycznego
  • W dniu zabiegu nie zaleca się nakładać makijażu ani innych czynności, które niosłyby ryzyko zainfekowania miejsc iniekcji np. dotykania, pocierania, masowania itp.
  • Na trzy dni przed zabiegiem nie przyjmować leków przeciwbólowych, aspiryny oraz innych salicylanów rozrzedzających krew
Przez tydzień od wykonania zabiegu należy unikać ostrego słońca oraz wystawiania skóry twarzy zarówno na gorące, jak i zimne temperatury.
Przez tydzień od wykonania zabiegu należy unikać ostrego słońca oraz wystawiania skóry twarzy zarówno na gorące, jak i zimne temperatury.

Zabieg nie jest wskazany dla Pań w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do jego wykonania pozostają również zaburzenia krążenia, cukrzyca, padaczka oraz niewyleczone stany zapalne lub infekcje skóry. 

Stymulator tkankowy posiada już w sobie preparat znieczulający, dlatego dolegliwości związane z bólem podczas jego wykonywania są znikome. Osoby szczególnie wrażliwe na tego typu bodźce mogą poprosić przed zabiegiem o zastosowanie dodatkowej maści znieczulającej.
Głównym efektem zabiegu jest zdecydowane poprawienie kondycji skóry. Skóra nawilżona i elastyczna.

Do tygodnia po zabiegu laserem Fraxel Dual na skórze mogą się utrzymywać rumień niewielkiego stopnia i nierówności skóry, które mijają po upływie trzech tygodni. Spodziewamy się delikatnego obrzęku skóry i zaczerwienienia. 

Tak, zabieg należy powtarzać w seriach co osiem tygodni w zależności od stopnia uszkodzenia skóry. Należy także pamiętać, że każdy zabieg przynosi trwałe efekty odbudowy i pogrubienia skóry. 

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa na rozstępy to jeden z bardziej skutecznych i efektywnych zabiegów, która przynosi szybkie efekty rewitalizujące i poprawiające stan i wygląd skóry. W skrócie, polega on na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły lub pistoletu sterowanego komputerowo substancji aktywnej w głąb skóry, dzięki czemu zostaje ona pobudzona do naturalnych mechanizmów naprawczych i regeneracyjnych. Następuje stymulacja fibroblastów, czyli komórek skóry, do zwiększonej produkcji nowych włókien kolagenowych. Jest to nic innego, jak zastrzyk młodości, który znacząco wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale również na samopoczucie i komfort psychiczny osób dotkniętych rozstępami.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: całe ciało

Cena: od 350 zł

Rozwiązywany problem: czerwone i białe rozstępy, wiotczenie skóry i utrata jędrności

Jak często powtarzać: co dwa tygodnie w serii sześciu zabiegów

Czas trwania zabiegu: 30-60 minut

Efekty: poprawa struktury skóry, zmniejszenie widoczności rozstępów, rewitalizacja, ujędrnienie skóry, zwiększenie gęstości i elastyczności skóry

Zabieg nie wymaga bezpośrednich przygotowań, ale zaleca się wykonać wcześniej zabieg laserowy wzmacniający i pogrubiający strukturę skóry
Za pomocą maszyny sterowanej komputerowo lub nano igły wprowadzana jest aktywna substancja bezpośrednio w objęte zmianą miejsce, następuje stymulacja fibroblastów, czyli komórek skóry, do zwiększonej produkcji nowych włókien kolagenowych.
Pomimo bezpieczeństwa metody i braku skutków ubocznych, czy powikłań, po mezoterapii igłowej na rozstępy należy: unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, zrezygnować z basenu, sauny i solarium, unikać kosmetyków zawierających silnie drażniące substancje, stosować produktów pielęgnacyjnych np. maść Bepanthen
Ciąża, zmiany zapalne na skórze, choroba nowotworowa, cukrzyca, regularne przyjmowanie, leków obniżających krzepliwość krwi
Zabieg mezoterapii igłowej na rozstępy jest zabiegiem bezbolesnym. W przypadku osób z obniżonym progiem wrażliwości na ból, można zastosować krem znieczulający, by definitywnie zredukować ewentualny dyskomfort.
Jakich efektów mogę się spodziewać? Rezultatem zabiegu jest zwiększenie napięcia i elastyczności skóry oraz stopniowe zanikanie i „gojenie” się rozstępów. Najlepsze i najszybsze efekty można osiągnąć wykonując mezoterapię na świeże rozstępy, mające postać widocznych, czerwonych prążków, jednak ten zabieg sprawdzi się na każdym etapie ich rozwoju.
Jest to niechirurgiczna metoda walki z rozstępami, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i nie przynosi skutków ubocznych.
Odbudowa i regeneracja skóry trwa nawet do pół roku
Tak, częstotliwość zabiegów jest kwestią indywidualną, która ustalana jest w trakcie pierwszej wizyty. Zależy ona zarówno od rodzaju rozstępów oraz wielkości obszaru, który kwalifikuje się do podjęcia kuracji. Generalnie zalecamy wykonanie serii 6 – 12 zabiegów z dwutygodniową przerwą pomiędzy każdym z nich, co w połączeniu z zabiegami wspomagającymi daje gwarancję redukcji rozstępów i zauważalną poprawę wyglądu i struktury skóry.