Laser Erbowy

Reaktywuj mechanizmy młodości skóry

Produkcja nowego kolagenu z pomocą laserów Fraxel Re:store Dual oraz Sellas Evo.
Jak wiadomo, podstawową przyczyną zwiotczenia skóry i utraty jej elastyczności, a w konsekwencji tworzenia się bruzd i zmarszczek jest utrata kolagenu. Stopniowy zanik włókien kolagenowych jest wypadkową naturalnego procesu starzenia się oraz przewlekłego działania słońca na skórę. Podczas działania laserów nieablacyjnych frakcyjnych wokół wspomnianych wyżej mikrokanalików powstają tzw. strefy uszkodzeń termicznych, co powoduje wytwarzanie białek HSP (Heat Shock Proteins). Białka te pobudzają procesy naprawcze w skórze, z których najważniejszy to produkcja nowego kolagenu. Odbudowa warstwy włókien kolagenowych przywraca skórze jej elastyczność, jędrność oraz spłycenie bruzd i zmarszczek. Efekt ten widoczny jest po 3 miesiącach po zabiegu pogłębiając się przez dalsze 6-12 miesięcy.

Laser Fraxel Dual Re:store jest pierwszym na rynku medycyny estetycznej nie ablacyjnym laserem frakcyjnym do zabiegów regeneracji skóry. Umożliwia on osiągnięcie efektów podobnych do tradycyjnych laserów do głębokiej abrazji w sposób bardziej bezpieczny, przewidywalny oraz przy krótszym okresie rekonwalescencji. Wszystkie korzyści osiągalne są podczas jednej sesji leczniczej.

Laser Fraxel Dual Re:store skonstruowany został przez amerykańską firmę Reliant Technologies (obecnie Solta Medical), twórcę technologii frakcyjnej.

Przed wprowadzeniem urządzenia do sprzedaży, przez okres blisko 3 lat, przeprowadzono dokładne badania kliniczne przez renomowane kliniki amerykańskie, wykonując u ponad 500 pacjentów kilka tysięcy zabiegów, które potwierdziły jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Laser Fraxel Dual Re:store jest jedynym na rynku frakcyjnym laserem, który przeszedł tak gruntowne badania kliniczne, po których uzyskał akceptację FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków). Dzięki potwierdzonej skuteczności został dopuszczony do stosowania w leczeniu zmarszczek, bruzd, drobnych zmarszczek, nierówności powierzchni skóry, zmian barwnikowych oraz zmian naczyniowych.

Procedury lecznicze, podczas których stosowany jest laser Fraxel Dual Re:store są dobrze tolerowane, a związane z nimi bolesność i rekonwalescencja klientów ulegają znacznej redukcji w porównaniu z zabiegami głębokiej dermabrazji laserowej.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz, szyja, dekolt oraz ciało

Cena: od 1200 zł

Rozwiązywany problem: wiotkość skóry, zmarszczki mimiczne twarzy, zmarszczki szyi i dekoltu, tłusta skóra, rozszerzone pory, rozstępy, bliny

Jak często powtarzać: co pół roku

Czas trwania zabiegu: 1 – 1,5 godziny

Efekty: Po całkowitym wygojeniu się cera ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczna i gładka, pory skóry są podomykane. Jeżeli dodatkowo borykaliśmy się z rozstępami lub bliznami w tych miejscach, to po zabiegu ulegają one znacznemu spłyceniu, stając się niemal niewidoczne.

Zmarszczki mimiczne

Resurfacing twarzy przeprowadzany z wykorzystaniem lasera frakcyjnego pozwala na uzyskanie świetnych efektów spłycenia zmarszczek mimicznych, odbudowy i ujędrnienia skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. To zabieg uznawany za mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.

Laserowy resurfacing twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na pojawiające się zmarszczki, wiotką skórę twarzy oraz jej zły stan. Zabieg pozwala również na pozbycie się problemu szarej, ziemistej cery, rozszerzonych porów oraz naczynek poprzez pogrubienie skóry.

Odbudowa - ujędrnienie skóry

Resurfacing twarzy przeprowadzany z wykorzystaniem specjalnego, lasera frakcyjnego nieablacyjnego pozwala na uzyskanie świetnych efektów odbudowy i ujędrnienia skóry twarzy, szyi oraz dekoltu. To zabieg uznawany za mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.
Laserowy resurfacing twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na wiotką skórę twarzy oraz jej zły stan. Zabieg pozwala również na pozbycie się problemu szarej, ziemistej cery, rozszerzonych porów oraz naczynek poprzez pogrubienie skóry. Dzięki niemu przestają być widoczne: drobne zmarszczki, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, zmiany pigmentacyjne, blizny chirurgiczne.

Produkcja nowego kolagenu z pomocą laserów Fraxel Re:store Dual oraz Sellas Evo

Jak wiadomo, podstawową przyczyną zwiotczenia skóry i utraty jej elastyczności, a w konsekwencji tworzenia się bruzd i zmarszczek jest utrata kolagenu. Stopniowy zanik włókien kolagenowych jest wypadkową naturalnego procesu starzenia się oraz przewlekłego działania słońca na skórę. Podczas działania laserów nieablacyjnych frakcyjnych wokół wspomnianych wyżej mikrokanalików powstają tzw. strefy uszkodzeń termicznych, co powoduje wytwarzanie białek HSP (Heat Shock Proteins). Białka te pobudzają procesy naprawcze w skórze, z których najważniejszy to produkcja nowego kolagenu. Odbudowa warstwy włókien kolagenowych przywraca skórze jej elastyczność, jędrność oraz spłycenie bruzd i zmarszczek. Efekt ten widoczny jest po 3 miesiącach po zabiegu pogłębiając się przez dalsze 6-12 miesięcy.

Wiotka skóra - zagęszczenie, pogrubienie

Wiotkość skóry to efekt zaburzenia syntezy, stabilizacji lub degradacji kolagenu i elastyny. To przede wszystkim problem natury estetycznej, który charakteryzuje się nadmiernym opadnięciem i utratą jędrności skóry, w szczególności w tych miejscach, które są ubogie w tkankę podskórną, np. twarz, podbródek, szyja, dekolt, powieka, płatek ucha oraz skóra na całym ciele.

Wiotkość skóry to w przeważającej części przypadków efekt procesu starzenia skóry, jednak zdarza się, że jest schorzeniem wrodzonym i uwarunkowanym genetycznie. Dotyczy całego ciała, więc możliwości terapii są nieograniczone i można je wykonywać tam, gdzie jest dany problem, czyli brzuch, uda, kolana, ramiona, łokcie, dłonie, pośladki oraz piersi.

Tłusta skóra i zamykanie porów

Skóra tłusta charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum, czyli łoju skórnego produkowanego przez gruczoły łojowe. Sebum jest bardzo potrzebne każdemu rodzajowi skóry, ponieważ chroni ją przed utratą wody, środowiskiem zewnętrznym, patogenami oraz szybkim starzeniem się. Pomimo tych pozytywnych aspektów wydzielania sebum u niektórych osób skóra wydziela je w nadmiarze co daje nieestetyczny wygląd i niekomfortowe samopoczucie. Wynikiem tego jest mocne świecenie się skóry oraz powstawanie niedoskonałości w postaci zaskórników otwartych i zamkniętych.

Zamykanie porów skóry twarzy przeprowadzany z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nieablacyjnego pozwala na uzyskanie świetnych efektów zmatowienia skóry jej odbudowy oraz ujędrnienia. To zabieg uznawany za mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.

Laserowe domykanie porów skóry twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na przetłuszczającą się i świecącą skórę twarzy oraz jej zły stan. Zabieg pozwala również na pozbycie się problemu szarej, ziemistej cery oraz uszczelnienie powierzchownych naczynek.

Blizny

Blizna to tkanka łączna włóknista, która wykształca się w efekcie gojenia, zastępując pierwotną, uszkodzoną tkankę. Jej wielkość i widoczność, zależy od wielkości rany, jej głębokości, powodu powstania, przebiegu procesu gojenia oraz indywidualnych predyspozycji ciała do rekonstrukcji w przypadku zranienia. Rozróżniamy blizny atroficzne i przerostowe.

Blizny atroficzne powstają w konsekwencji przechorowania dolegliwości, których objawem lub jednym z objawów jest wysypka, wypryski bardzo często pojawiają się po chorobach takich, jak ospa czy trądzik.
Blizn przerostowych należy spodziewać się, gdy proces gojenia nie przebiegł poprawnie. Podczas właściwego leczenia się tkanki, organizm odkłada włókna kolagenu, z którego powstaje nowa skóra. Dzieje się tak do momentu zasklepienia uszkodzenia. W przypadku blizn przerostowych proces ten nie zatrzymuje się po naprawieniu skaleczenia. Kolagen jest produkowany w nadmiarze, aż zaczyna wyrastać ponad poziom skóry, jednocześnie pozostając w granicach rany.

Lasery frakcyjne należą do najskuteczniejszych metod leczenia blizn zarówno na twarzy jak i na całym ciele. Technologia frakcyjna została oparta na licznych, drobnych „kolumienkach” światła wytwarzających terapeutyczne strefy mikrotermalne w tkance (microthermal treatment zones; MTZ). Między ogniskami MTZ pozostawiane są „mostki” niezmienionej, nieuszkodzonej tkanki, które przyspieszają gojenie po zabiegu i umożliwiają uzyskanie znacznej poprawy klinicznej z minimalizacją okresu wyłączenia pacjenta z codziennej aktywności.

Na miesiąc przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odstawienie preparatów z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Trzeba też unikać wykonywania głębokich peelingów czy mikrodermabrazji. Przed planowanym resurfacingiem nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem, dotyczy to także ziołowych herbatek.
Bezpośrednio przed terapią laserem nakładana jest maść znieczulająca na około 45 minut. Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło. Standardowo trwa on 15, maksymalnie ok. 45 minut, w zależności od powierzchni skóry. Po skończonym zabiegu na poddawane leczeniu miejsca nakładany jest regenerujący preparat ochronny.
Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać peelingów, ponieważ w ten sposób niepotrzebnie dodatkowo uszkodzimy skórę. Możemy co prawda odczuwać, że jest ona przesuszona lub łuszcząca się, jednak do jej pielęgnacji najlepsza jest maść Bepanthen lub kremy silnie nawilżające. Przez pierwsze dwa dni zdecydowanie lepiej dać skórze odpocząć i nie stosować makijażu. Dobrze unikać również nadmiernej ekspozycji na ciepło, czyli przez pewien czas około miesiąca zrezygnować z gorących kąpieli, sauny, solarium (twarzy po zabiegu nie można opalać przez minimum dwa miesiące). Przez okres rekonwalescencji niewskazane jest także picie alkoholu. Ekspozycja na słonce jest wykluczona do dwóch- trzech miesięy po przeprowadzonym zabiegu. Należy stosować filty UVA i UVB o najwyższym faktorze chroniącym.
Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby, które w ciągu ostatnich dniach korzystały z solarium lub opalały się na słońcu, sama opalenizna nie jest przeciwwskazaniem. W dniu, kiedy będzie on wykonywany, na naszej skórze nie mogą pozostawać żadne niedoleczone infekcje. Nie mogą do niego przystąpić również osoby borykające się z poważnymi chorobami, takimi jak nowotwory czy cukrzyca.
Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło.
Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów oraz całkowitym wygojeniu się skóry możemy dostrzec szereg pozytywnych efektów. Przede wszystkim będzie to zdecydowana poprawa jędrności, a co za tym idzie – wygładzenie się skóry. W obrębie twarzy z pewnością dostrzeżemy zmniejszenie się zmarszczek i porów, oraz uszczelnienie naczynek. W innych częściach ciała możemy zauważyć zanik rozstępów i blizn.
Pełna rekonwalescencja po wykonanym resurfacingu trwa około tydzień, jednak do aktywności zawodowej klientki zwykle wracają już po dwóch dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Makijaż można zrobić najwcześniej po upływie doby od zabiegu, a przez tydzień należy unikać czynności, które przyczyniają się do przegrzania oraz przekrwienia skóry takich jak: intensywny wysiłek fizyczny, gorące kąpiele i spożywanie alkoholu. Wskazane jest stosowanie filtru UVA i UVB Spf 50.
Wykonanie wszystkich zalecanych serii zabiegów lub systematyczne ich wykonywanie sprawi, że jego pozytywne efekty pozostaną z nami na stałe.
Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj systematyczność co poł roku lub dwa-trzy zabiegi w odstępie co dwa miesiące raz na rok. Jest to oczywiście kwestia mocno indywidualna, która zależy od obszaru, który chcielibyśmy poddać terapii laserem, a także występującego problemu oraz ogólnej kondycji naszej skóry.