Tłusta cera

Estetyka skóry twarzy

Laser frakcyjny erbowy

Skóra tłusta charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem sebum, czyli łoju skórnego produkowanego przez gruczoły łojowe. Sebum jest bardzo potrzebne każdemu rodzajowi skóry, ponieważ chroni ją przed utratą wody, środowiskiem zewnętrznym, patogenami oraz szybkim starzeniem się. Pomimo tych pozytywnych aspektów wydzielania sebum u niektórych osób skóra wydziela je w nadmiarze co daje nieestetyczny wygląd i niekomfortowe samopoczucie. Wynikiem tego jest mocne świecenie się skóry oraz powstawanie niedoskonałości w postaci zaskórników otwartych i zamkniętych.

Zamykanie porów skóry twarzy przeprowadzany z wykorzystaniem specjalnego, lasera Sellas Evo pozwala na uzyskanie świetnych efektów zmatowienia skóry jej odbudowy oraz ujędrnienia. To zabieg uznawany za mało inwazyjny i w pełni bezpieczny.

Laserowe domykanie porów skóry twarzy to rozwiązanie polecane w szczególności osobom narzekającym na przetłuszczającą się i świecącą skórę twarzy oraz jej zły stan. Zabieg pozwala również na pozbycie się problemu szarej, ziemistej cery oraz uszczelnienie powierzchownych naczynek.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz, szyja, dekolt oraz ciało

Cena: od 1200 zł

Rozwiązywany problem: zmarszczki twarzy, szyi, dekoltu

Jak często powtarzać: co pół roku

Czas trwania zabiegu: 1 – 1,5 godziny

Efekty: spłycenie drobnych zmarszczek, domkniecie rozszerzonych porów, spłycenie blizn.

Po całkowitym wygojeniu się cera ulega znacznej poprawie. Ma jednolity kolor, jest elastyczna i gładka, pory skóry są podomykane. Podobny efekt daje zastosowanie lasera frakcyjnego na okolicę ud, kolan, ramion czy brzucha. Jeżeli dodatkowo borykaliśmy się z rozstępami lub bliznami w tych miejscach, to po zabiegu ulegają one znacznemu spłyceniu, stając się niemal niewidoczne.

Na miesiąc przed wykonaniem zabiegu konieczne jest odstawienie preparatów z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A. Trzeba też unikać wykonywania głębokich peelingów czy mikrodermabrazji. Przed planowanym zabiegiem laserowym nie należy się opalać oraz stosować kosmetyków mających w składzie kwasy lub witaminę C. Na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem, dotyczy to także ziołowych herbatek.
Bezpośrednio przed terapią laserem nakładana jest maść znieczulająca na około 45 minut. Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło. Standardowo trwa on 15, maksymalnie ok. 45 minut, w zależności od powierzchni skóry. Po skończonym zabiegu na poddawane leczeniu miejsca nakładany jest regenerujący preparat ochronny.
Bezpośrednio po zabiegu nie wolno wykonywać peelingów, ponieważ w ten sposób niepotrzebnie dodatkowo uszkodzimy skórę. Możemy co prawda odczuwać, że jest ona przesuszona lub łuszcząca się, jednak do jej pielęgnacji najlepsza jest maść Bepanthen lub kremy silnie nawilżające. Przez pierwsze dwa dni zdecydowanie lepiej dać skórze odpocząć i nie stosować makijażu. Dobrze unikać również nadmiernej ekspozycji na ciepło, czyli przez pewien czas około miesiąca zrezygnować z gorących kąpieli, sauny, solarium (twarzy po zabiegu nie można opalać przez minimum dwa miesiące). Przez okres rekonwalescencji niewskazane jest także picie alkoholu. Ekspozycja na słonce jest wykluczona do dwóch- trzech miesięcy po przeprowadzonym zabiegu. Należy stosować filty UVA i UVB o najwyższym faktorze chroniącym.
Do zabiegu nie mogą przystąpić osoby, które w ciągu ostatnich dniach korzystały z solarium lub opalały się na słońcu, sama opalenizna nie jest przeciwwskazaniem. W dniu, kiedy będzie on wykonywany, na naszej skórze nie mogą pozostawać żadne niedoleczone infekcje. Nie mogą do niego przystąpić również osoby borykające się z poważnymi chorobami, takimi jak nowotwory czy cukrzyca.
Zabieg nie jest bolesny, choć może być odczuwalne delikatne pieczenie, kłucie, szczypanie lub ciepło.
Po wykonaniu zalecanej serii zabiegów oraz całkowitym wygojeniu się skóry możemy dostrzec szereg pozytywnych efektów. Przede wszystkim będzie to zdecydowana poprawa jakości skóry, jej zmatowienie, jędrność oraz estetyczny wygląd. W obrębie twarzy z pewnością dostrzeżemy zmniejszenie się zmarszczek i porów, oraz uszczelnienie naczynek.
Pełna rekonwalescencja po wykonanym zabiegu laserowym trwa około tydzień, jednak do aktywności zawodowej klientki zwykle wracają już po dwóch dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Makijaż można zrobić najwcześniej po upływie doby od zabiegu, a przez tydzień należy unikać czynności, które przyczyniają się do przegrzania oraz przekrwienia skóry takich jak: intensywny wysiłek fizyczny, gorące kąpiele i spożywanie alkoholu. Wskazane jest stosowanie filtru UVA i UVB Spf 50.
Wykonanie wszystkich zalecanych serii zabiegów lub systematyczne ich wykonywanie sprawi, że jego pozytywne efekty pozostaną z nami na stałe.
Najlepsze efekty przynosi systematyczność , jeden zabieg co poł roku lub dwa-trzy zabiegi w odstępie co dwa miesiące raz na rok. Jest to oczywiście kwestia mocno indywidualna, która zależy od obszaru, który chcielibyśmy poddać terapii laserem, a także występującego problemu oraz ogólnej kondycji naszej skóry.

Mezoterapia

Działa tonizująco, odżywczo i rozjaśniająco. Efektywnie zapobiega dalszemu przetłuszczaniu się skóry. Zastosowanie odpowiednich aktywnych składników przeznaczonych do cery tłustej problematycznej, sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczna także w walce z cerą łojotokową oraz przetłuszczającą się. Mezoterapia igłowa skutecznie walczy z przetłuszczającą się cerą, jednak proponowany jest wcześniej zabieg laserowy frakcyjny z zastosowaniem lasera erbowego, który skutecznie dociera do warstwy właściwej i domyka rozszerzone pory.

 

Co warto wiedzieć

Obszar: twarz

Cena: od 350 zł

Rozwiązywany problem: tłusta, świecąca cera, nieestetyczny wygląd skóry twarzy

Jak często powtarzać: co 4 tygodnie w serii trzech zabiegów lub systematycznie raz na pół roku

Czas trwania zabiegu: około 60 minut

Efekty: Zredukuje wydzielanie sebum, rozjaśni oraz wyrówna koloryt cery. Nasza twarz nabierze blasku i na pierwszy rzut oka będzie widać, że jest nawilżona oraz odżywiona

Zabieg nie wymaga bezpośrednich przygotowań, ale zaleca się wykonać wcześniej zabieg laserowy Fraxel Erbowy, który zacieśni ujścia gruczołów łojowych i zablokuje wydzielanie sebum.
Po przeprowadzonym wywiadzie i zlokalizowaniu głównego problemu zostanie dobrany optymalny aktywny preparat do mezoterapii. Po oczyszczeniu skóry przystępuje się do zabiegu polegającego na wykonaniu od kilkunastu nakłuć na naszej skórze za pomocą mesoinjektora, który sterowany komputerowo w bardzo precyzyjny sposób dawkuje ilość aplikowanej substancji oraz dociera z ogromną precyzją do odpowiedniej warstwy skóry. W ten sposób zostaje dostarczony aktywny preparat do komórek warstwy podstawnej naskórka, pobudzając je do dalszego działania, które w efekcie polepszą wygląd naszej skóry, rozjaśnią ją i zabezpieczą przed powstawaniem nowych przebarwień.
Po zabiegu mezoterapii skórę trzeba przede wszystkim nawilżać oraz chronić przed promieniowaniem UV.
Możliwość przystąpienia do zabiegu wykluczają ciąża i karmienie piersią. Zabieg można wykonywać na skórze, która nie zmaga się z opryszczką, trądzikiem lub innymi infekcjami. Dopiero całkowite wyleczenie takiego problemu daje możliwość przystąpienia do mezoterapii igłowej.
Zabieg nie powinien być bolesny, jednak jest to kwestia indywidualna. Przed jego wykonaniem możemy poprosić o zastosowanie maści znieczulającej, która całkowicie wyeliminuje jakiekolwiek możliwe nieprzyjemne odczucia.
Zabieg mezoterapii igłowej zdecydowanie poprawi kondycję i rozjaśni skórę.
Zaczerwieniona skóra czy niewielkie siniaczki to naturalne zjawiska, które mogą pojawić się po zabiegu. Regularne nawilżanie skóry sprawi jednak, że szybko się ona zagoi – maksymalnie w ciągu tygodnia.
Pierwsze efekty widać już po zagojeniu się skóry, czyli maksymalnie po siedmiu dniach od wykonania zabiegu mezoterapii. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, dlatego aby utrzymać pozytywne skutki mezoterapii należy wykonywać pojedyncze zabiegi średnio raz na pół roku.
Dla uzyskania trwałych efektów zaleca się serię zabiegów. Maksymalnie 3–4 powtórzenia mezoterapii powinno wykonywać się średnio raz w miesiącu.